-
Dr inż. Katarzyna Olczak
Konsultant ds. zachowania koni.
Przede wszystkim skupiam się na koniu, jego potrzebach, mowie ciała i pozytywnej motywacji. Staram się łączyć wieloletnie doświadczenie z najnowszymi badaniami naukowymi, które często rzucają nowe światło na pewne zagadnienia. Przy rozwiązywaniu problemów doszukuję się przyczyn, starając się zarazić właścicieli analitycznym sposobem myślenia.
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?
Konie w praktyce i teorii.
KONSULTACJE BEHAWIORALNE
Budowanie relacji, rozwiązywanie problemów, przełamywanie strachu.SZKOLENIA I WYKŁADY
Praktyczne i teoretyczne szkolenia z behawioryzmu koni i teorii uczenia. Wprowadzanie najnowszej wiedzy do świadomości jeźdźców i trenerów.
PRACA Z MŁODYMI KOŃMI
Wprowadzenie młodych koni do pracy z człowiekiem i pod siodłem.
KONSULTACJE JEŹDZIECKIE
Budowanie świadomego jeździectwa, kierowanie uwagi na stosowane pomoce, sygnały i komunikację z koniem. Nie prowadzę treningów sportowych.
5
NAGRODY
15
ODBYTE SZKOLENIA
21
OPUBLIKOWANE ARTYKUŁY
CO O MNIE MÓWIĄ?
Opinie o moich szkoleniach
Te wykłady pomogły mi zrozumieć wiele rzeczy, które być może dla osób mających kontakt z końmi od dziecka są oczywiste, ale dla mnie były prawdziwym odkryciem. Warto te spotkania kontynuować, ponieważ w czasie lekacji jazdy nie ma czasu na wyjasnianie wielu spraw.
Cześć Kasia! Na wstępie chciałabym bardzo podziękować za fajne szkolenie i inspirację do pokonywania trudności w nowy sposób Szkolenie skończyło się we wtorek, a ja od piątku zaczęłam pracę nad oswojeniem mojego konia ze spryskiwaczem. Wcześniej próbowałam przez zalewanie i przybliżenie i oddalenie, ale bez dłuższego efektu. Cały czas był spięty. W piątek zrobiłam trzy krótkie (po 2 min. sesje), podobnie w sobotę i dwie w niedzielę. Efekt jest taki, że do łopatki młody stoi grzecznie, bez stresu, raczej zaciekawiony. Kłoda i zad już mniej na luzie, ale nie ucieka, nie kręci się. Po urlopie kontynuuje pracę. Jeszcze raz bardzo dziękuję!!
Jedno z lepszych szkoleń na jakich byłam, dużo zapamiętałam i wiem jak wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Wspólna dyskusja pozwoliła zapamietać dużo ważnych informacji, a uczestnicy mogli nauczyć się wiele od siebie nawzajem.
Pierwsza osoba, która mówi o pracy nad emocjami koni. Szkolenie, na którym można było zaobserwować młode konie przy pracy pozbawionej stresu to niesamowite doświadczenie.
Moja filozofia pracy
Stworzenie mostu pomiędzy teorią i nauką dla poprawy dobrostanu koni i rozwoju prawdziwej sztuki jeździeckiej. Otwartość i obiektywizm na różne techniki, jeżeli tylko są zgodne z potrzebami koni. Zwalczanie błędnych teorii, które wyrządzają koniom wiele złego. Harmonia i równowaga różnych elementów, które są od siebie współzależne - dlatego yin yang.
NOWOŚCI NA BLOGU
-
Opowieść o nachrapniku
-
Teoria uczenia przed teorią dominacji
-
Dutka
-
Presja, czy smakołyk? Oto jest pytanie.
-
Antropomorfizacja
-
Najpierw poklep się po głowie, a później powiedz mi, czy było fajnie.
-
Prowadzenie koni.
-
Czasami wystarczy zmienić perspektywę.
-
Przewidywalność w treningu
-
Nagradzanie głosem